Зміст і Структура виховної роботи Братського ліцею №1
Навчання, виховання і розвиток - для всіх часів і всіх народів найважливіші педагогічні явища духовного життя. Без них немислиме життя людського суспільства, адже їх призначення полягає у передачі нагромаджених знань і життєвого досвіду від покоління до покоління. Без навчання і виховання неможливий прогрес людства, немислимий розвиток людини в онтогенезі.
Виховна робота - це систематична діяльність з виховання особистості, що здійснюється в освітньому закладі або в іншій установі, що має виховну місію. Вона спрямована на формування моральних, етичних, духовних, соціальних та культурних цінностей у дітей, учнів, студентів та інших осіб.
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ полягають у формування усебічно розвиненої цілісної особистості з патріотичною позицією, яка здатна до критичного мислення; вихованню морально-етичними цінностям учнів.
Виховна робота планується відповідно до нормативно-правової бази з питань виховної роботи, а саме Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України.
Вся робота направлена на програму « Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» , змістом якої є науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюють для ідентифікації вихованця із загально визначеними цінностями і якостями. Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення:
- Ціннісне ставлення до себе
- Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей
- Ціннісне ставлення до праці
- Ціннісне ставлення до природи
- Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
- Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави